wtorek, 26 lipca 2016

ZDROWY DETOKS - EWA JAROSZ


Witajcie!

Dzisiaj postanowiłam przedstawić Wam recenzję książki "Zdrowy detoks" autorstwa Ewy Jarosz.

Pozycja jest oczywiście związana z tematyką kulinarną, a dokładniej ze zdrowym trybem życia, który ostatnio stanowi priorytet dla wielu osób, również dla mnie.

Jestem niezwykle ostrożna, gdy zauważę słowo "detoks" w tytule książki i zazwyczaj unikam tego typu pozycji, jednakże w tym przypadku okładka trafnie zapowiedziała zdrową i smaczną zawartość :)

W pierwszej części książki, znajduje się mnóstwo porad dotyczących: jak zacząć, jak zmotywować się do rozpoczęcia "detoksu" i jak wytrwać w naszych postanowieniach. Znajdziemy tu całe rzesze pozytywnych myśli i przesłań, które pomogą nam zrealizować swoje plany. Powiem szczerze, że ta część podoba mi się najbardziej, jednak z uwagi na to, że należę do tych "opornych" w materii bycia wytrwałym, muszę tę część przeczytać co najmniej kilka razy, aby wszystko utrwalić i faktycznie wprowadzić w życie :)

Druga część książki przedstawia zbiór niezbędnych informacji, które przydadzą się nie tylko osobom, które chcą dopiero zacząć zabawę ze zdrowym odżywianiem, ale również tym, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę w omawianym obszarze.

W tej części znajdziemy porady dotyczące m.in. sposobu obliczania swojego BMI, czy zapotrzebowania energetycznego, które stanowią podstawę do dalszych działań w kierunku zdrowego trybu życia.

Dowiemy się także, jakie są zasady racjonalnego i zdrowego odżywiania oraz jak wdrożyć je w nasze życie codzienne. Dowiemy się również jak powinniśmy komponować swój jadłospis w taki sposób, aby dostarczyć organizmowi wszystkie niezbędne składniki, a jednocześnie móc oczyścić organizm z toksycznych substancji.

W książce znajdziemy również komplet informacji dotyczących np. gospodarki wodno-elektrolitowej, czy równowagi kwasowo-zasadowej. Poznamy sekrety, które pozwolą zidentyfikować, co stoi nam na przeszkodzie do uzyskania zdrowych włosów, paznokci czy skóry.

W czwartej części autorka opisała działania wspomagające wdrożenie nowego, racjonalnego trybu życia. Autorka wskazuje m.in. jak rzucić palenie bez dodatkowych kilogramów, jak pozbyć się migrenowych bólów głowy, czy jak poprawie przeprowadzić dietę oczyszczającą.

Piąty rozdział, niestety według mnie troszkę zbyt ubogi, podaje nam na talerzu gotowe przepisy na smaczne i zdrowe śniadania, obiady oraz desery. Jestem niepocieszona, ponieważ zdjęcia są bardzo zachęcające, przepisy również, a niestety część ta jest najmniejsza!

Pozwoliłam sobie wypróbować kilka przepisów i od razu znalazłam swoje ulubione potrawy (oczywiście ze słodkich śniadań i deserów!)

Mój pierwszy ulubieniec to owsianka, przepis jest bardzo prosty, przez co zyskał moją sympatię! Opiera się na płatkach owsianych, roślinnym mleku, żurawinie i bananie - pycha!
Mój drugi faworyt to deser - maślanka z dodatkiem malin, miodu i migdałów. Proste, ale jakie dobre!
Podsumowując pozycja "Zdrowy detoks", tak naprawdę nie narzuca nam konieczności przeprowadzenia ostrego i nieprzyjemnego oczyszczenia organizmu. Wręcz przeciwnie! Motywuje, wyjaśnia i inspiruje. 

Jest to wyjątkowy zbiór wiedzy i dobrych rad, które nadają rytm i stanowią drogowskaz jak przy niewielkich nakładach własnego czasu można wdrożyć racjonalne i zdrowe odżywianie do naszego codziennego życia.

Jedzenie to wszystko, dzięki niemu poprawnie funkcjonujemy, ale tylko wtedy gdy faktycznie nas odżywia. W dzisiejszych czasach często pożywienie stanowi "zapchaj dziurę" naszych problemów, przykry obowiązek, a niekiedy nałóg.

Polecam pozycję wszystkim tym, którym brakuje motywacji żeby zacząć i tym, którzy chcą oczyścić swój organizm z toksycznych substancji przy jednoczesnym zrozumieniu całego procesu.

Przyjemnej lektury!


7 komentarzy:

 1. Taki detoks od czasu do czasu jak najbardziej wskazany

  OdpowiedzUsuń
 2. Zainteresowała mnie ta pozycja ;). Jak lubię tematykę zdrowego żywienia i oczyszczania to polecam Detoksy, chyba nazwisko autorów to Szyciło.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zastanawiałam się nad kupnem tej książki i z tego co czytam u Ciebie to zapowiada się fajnie, wiec kupie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zastanawiałam się nad kupnem tej książki, teraz wiem ze jest dla mnie !! :))

  OdpowiedzUsuń
 5. Takie zdrowe książki kuszą mnie najbardziej.
  Kto wie może i ta znajdzie się na mojej półce :)

  OdpowiedzUsuń