wtorek, 10 kwietnia 2012

Herbaty "Oskar" - cz.1

Witam!
Dzisiaj chciałabym zaprezentować pierwszą moją recenzję dotyczącą herbat liściastych. Tak, tak! Po powrocie z pracy, w pierwszym dniu po świątecznym leżeniu do góry brzuchem, spotkała mnie taka miła niespodzianka! :)
Dzięki uprzejmości firmy Oskar International Trading sp. z o.o., mogłam przetestować "Gold Yunnan White Tea" (GW 001), czyli w herbatę białą liściastą oraz "Yunnan Pu-erh Tea" (PC 001), czyli herbatę czerwoną liściastą z kwiatem chryzantemy. 
Chciałam zaznaczyć, że jestem "smakoszką" herbat liściastych i dzięki firmie Oskar mogłam poszerzyć swoje herbaciane horyzonty o nowe ciekawe smaki.
Pierwsza pod moją "lupę" trafiła biała herbata. Opakowanie jest wyjątkowo estetyczne i miłe dla oka. 
Po otworzeniu opakowania jesteśmy wstanie od razu poczuć, że mamy do czynienia z naprawdę dobrej jakości białą herbatą - aromat jest nieziemski :) Należy zauważyć, że herbaty te są oryginalnie paczkowane w Chinach, co pomimo ogólnego negatywnego wizerunku tego kraju, mnie napawało zachwytem :)
Jest to najwyższej jakości herbata niefermentowana. Liście są w odpowiednio dużych kawałkach dzięki czemu bez problemu (tzw. fusków) możemy ją zaparzyć.
Po odczekaniu wymaganych 5-7minut mogłam delektować się wyjątkowym smakiem.  Napar z tej herbaty ma kolor jasny i słomkowy. Smak był delikatny i jednocześnie dojrzały - czułam, że "to będzie to!". Nie mogłam się oprzeć i po pierwszej filiżance, którą wypiłam nader łapczywie sięgnęłam szybciutko po drugą.

Skład herbaty to: po prostu herbata chińska, biała, liściasta! Nic poza tym! To aż dziwne w dzisiejszych czasach i jednocześnie zachęcające do skorzystania z oferty firmy, która jest wyjątkowo bogata właśnie w takie perełki.  Produkty są w niezwykle przystępnych cenach, co cieszy nas i oczywiście nasz portfel :) Wszystkie te cuda można zobaczyć na stronie www.oskartea.com, a dokonać zakupu możemy w sklepie internetowym firmy pod adresem www.oskar.istore.pl, a ponadto na: www.tonery-maraton.pl, www.eko-kacik.pl, www.edu-med.com.pl oraz www.alma24.pl.
Jedynie, co wzbudziło we mnie mieszane uczucia to sposób otwierania opakowania (wewnętrznego), dla mnie dość niefunkcjonalne pionowe nacięcie spowodowało małą frustrację i "potraktowałam" to opakowanie nożyczkami, ale ze względu na brak u mnie jakiejkolwiek cierpliwości w gruncie rzeczy nie stanowi to żadnego problemu :)
Gorąco polecam!

Ps. W następnej notce przedstawię moje wrażenia z romansu z herbatą czerwoną :)

3 komentarze:

  1. Ja kupuje te herbaty na www.nova24.pl - odkrylam ostatnio ze wysylaja na terenie calego kraju :) Długo trzeba bylo mnie przekonywac do bialej herbaty ale udalo sie :) teraz nie wyobrazam sobie dnia bez oskara :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Musze przyznać że to najlepsza herbata jaka piłem.

    OdpowiedzUsuń